blog

Jak zrobić płyn do sprzątania z octu?

Podczas sprzątania używa się wielu detergentów szkodliwych dla środowiska i nie zawsze wiadomo, na co najlepiej je wymienić. Podpowiem Wam jak przygotować uniwersalny środek czyszczący z octu. To świetny krok, żeby zacząć #lesswaste podczas sprzątania.

Pierwszym składnikiem, który wpada mi do głowy, kiedy myślę o sprzątaniu #lesswaste jest ocet. Wszyscy się nim zachwycają, bo naprawdę nadaje się do wielu powierzchni, jest wielofunkcyjny i uniwersalny. Społeczność PoprawMy ma podobne odczucia, w wątku na temat sprzątania less waste, wielokrotnie pojawił się właśnie ocet.

Zobacz także: Jak społeczność PoprawMy radzi sobie ze sprzątaniem #lesswaste

Przetestowałam takie rozwiązanie u siebie. Przygotowałam własny środek do sprzątania, który świetnie mi się sprawdza. Wykorzystuje go głównie do wycierania kurzy i blatów. Chętnie podzielę się z Wami przepisem, składa się tylko z 3 składników!

Środek czyszczący z octu

  • 1/3 octu
  • 2/3 wody
  • Pokrojona skórka z cytryny lub kilka kropel olejku eterycznego

Wymieszać i gotowe 😊

Znacie podobne przepisy? Jak radzicie sobie z less waste podczas sprzątania? Znacie jakieś domowe sposoby na sprzątanie z wykorzystaniem mniejszej ilości chemii?

Melania

Małe kroczki do wprowadzenia od zaraz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prezentownik #lesswaste

Święta zbliżają się wielkimi krokami! Zastanawiacie się jak pogodzić less waste i świąteczną euforię? Przychodzimy z pomocą, przygotowałyśmy prezentownik less waste, z którego możecie korzystać, przygotowując prezenty dla najbliższych.

CZYTAJ WIĘCEJ »