Less Waste to Twój wybór

Ten artykuł jest ostatnim, czterdziestym z cyklu małych kroczków, dlatego na zakończenie postanowiłam jeszcze raz wrócić do podstaw, czyli do tego, z jakim nastawieniem zaczęłyśmy prowadzić PoprawMy. Zależy nam na tym, żeby każdy z Was znalazł coś odpowiedniego dla siebie.

CZYTAJ WIĘCEJ »

Wybieraj wielorazowe produkty

Większość produktów jednorazowych możemy zastąpić wielorazowymi. Dzięki temu produkujemy znacznie mniej śmieci i często wydajemy mniej pieniędzy, ponieważ nie musimy kupować nowych produktów.

CZYTAJ WIĘCEJ »

Nie marnuj – zrób przetwory

Kolejnym sposobem na ograniczenie marnowania żywności jest jej przetworzenie. Z warzyw i owoców, można zrobić bardzo smaczne przetwory. Możliwości jest mnóstwo, można kisić, suszyć, konserwować itd. W zależności od tego, co lubicie, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

CZYTAJ WIĘCEJ »

Nie, dziękuję

Płacisz kartą w sklepie, a potem bierzesz potwierdzenie płatności? Przydało Ci się kiedyś? Jeżeli go nie potrzebujesz, to nie bierz. Dzisiaj o odmawianiu w stylu #lesswaste.

CZYTAJ WIĘCEJ »

Naturalny nawóz do roślin

Często zastanawiamy się, jak można wykorzystać produkty spożywcze, aby uchronić je przed zmarnowaniem. Tym razem podpowiadam, co można zrobić ze skorupek, obierków i skórek, aby nie wylądowały w koszu na śmieci. Słyszeliście o naturalnych nawozach? Ich przygotowanie zajmie Wam zaledwie kilka minut!

CZYTAJ WIĘCEJ »

Domowa uprawa ziół

Kilka doniczek z ziołami zmieści się w każdej kuchni, można je wykorzystać podczas przyrządzania różnych dań. Nadają się jako dodatek do kanapek, sałatek oraz jako główny składnik np. w pesto.

CZYTAJ WIĘCEJ »

Kupuj bez plastiku

Plastik zalewa nas z każdej strony, bo jest tani i łatwo dostępny. Poznaj sposoby na ograniczanie plastiku podczas zakupów!

CZYTAJ WIĘCEJ »

Wykorzystaj ponownie

Ten mały kroczek potraktujmy jak wyzwanie 😉 Nadaj starym rzeczom nowe życie. Znajdź w domu jakiś przedmiot, materiał, „coś”, z czego można zrobić coś nowego i zrób to!

CZYTAJ WIĘCEJ »

Kupuj z drugiej ręki

Zastanawiasz się czy rzeczywiście potrzebujesz rzeczy, po którą sięgasz w sklepie? Czy to się właściwie do czegoś przyda? A przede wszystkim, czy musisz to kupić?

CZYTAJ WIĘCEJ »

Zamawiaj bez plastiku

Wygodny, lubiany, tani i wykorzystywany zbyt często. Plastik to „luksus”, czy zmora dzisiejszych czasów? Jedno jest pewne, plastikowe śmieci, pokrywki, reklamówki, patyczki czy filtry z

CZYTAJ WIĘCEJ »

Rower zamiast samochodu

Macie dość korków w mieście? Mieszkańcy Amsterdamu też mieli ten problem, ale znaleźli rozwiązanie. Zakorkowane miasto stało się rowerową stolicą. 

CZYTAJ WIĘCEJ »

Jak oszczędzać wodę?

Woda zdatna do picia jest cennym, ograniczonym zasobem, którego nie powinniśmy marnować. W tym artykule znajdziecie podsumowanie małych kroczków, ze wskazówkami jak zużywać jej mniej.

CZYTAJ WIĘCEJ »

Segreguj śmieci

Tym razem zachęcam do czegoś, co może wydawać się bardzo łatwe i dla większości oczywiste, więc potraktujmy to, jak przypomnienie 😊 Jak właściwie segregować odpady?

CZYTAJ WIĘCEJ »

Zrób przegląd szafy

W ostatnim czasie dla bezpieczeństwa własnego i swoich bliskich najlepiej zostać w domu. Jak produktywnie wykorzystać ten czas? Można zrobić przegląd szafy 😉

CZYTAJ WIĘCEJ »
kubek z herbata

Wybieraj sypaną herbatę

Zastanawiacie się jak ograniczać plastik, którego używacie, a czy pomyśleliście kiedyś o tym, jak ograniczać plastik, który spożywacie? Niestety, nawet podczas picia herbaty niepostrzeżenie dostaje się on do naszego organizmu.

CZYTAJ WIĘCEJ »

Zrób listę zakupów

Czy zdarzyło się Wam wyrzucić jedzenie do kosza? Istnieje duża szansa, że tak. Według danych Eurostat, w Polsce wyrzuca się 9 mln ton jedzenia. Jako konsumenci odpowiadamy aż za 53% marnowanej żywności.

CZYTAJ WIĘCEJ »
Bambusowa szczoteczka

Bambusowa szczoteczka, dlaczego warto ją wybrać?

Kolejna plastikowa zmora, z jaką warto się rozprawić, to… szczoteczka do zębów. Używamy, wyrzucamy i tak w kółko. Szczoteczka, której używaliśmy jako dziecko, leży gdzieś na Ziemi i niestety, zostawiamy ją dla przyszłych pokoleń. W czasie życia zużywamy ok. 300 plastikowych szczoteczek.

CZYTAJ WIĘCEJ »

Mydło w kostce

Cześć! Kolejny mały kroczek również dotyczy łazienkowych zmian. Jest bardzo prosty, więc zachęcam do przeczytania i wprowadzenia go u siebie jak najszybciej 😊

CZYTAJ WIĘCEJ »

Waciki do demakijażu – zrób je sama!

Tym wpisem rozpoczynamy wprowadzanie małych zmian w naszych łazienkach. To miejsce, w którym wytwarzamy ogromne ilości jednorazowych, plastikowych śmieci.Zastanawiałyście się kiedyś, ile płatków kosmetycznych zużywamy

CZYTAJ WIĘCEJ »

Piję kranówkę

Warto to rozważyć, żeby móc gasić pragnienie w każdym miejscu. Po co płacić za wodę w butelce, jeżeli kran macie zawsze pod ręką? 😉

CZYTAJ WIĘCEJ »

Ecosia

Wiesz, że możesz sadzić drzewa, nie wychodząc z domu? 😮 Zaczynamy serię małych kroczków, w których podpowiemy jak krok po kroku wprowadzać zmiany w codzienności.

CZYTAJ WIĘCEJ »