blog

Naturalnie o okresie, recenzja Your KAYAJeszcze parę miesięcy temu słyszały o nich tylko poszczególne osoby. Dziś nie ma takiego dnia, w ktorym nie byłabym zarzucona reklamami tej marki na Instagramie. Your Kaya w kilka tygodni podbiła Internety i serca Polek – swoim brandem, marketingiem i ekologicznymi produktami.

Jak sprawdzają się one w praktyce?

Od jakiegoś czasu rozglądałam się za lepszymi środowiskowo produktami higienicznymi. Przeraża mnie to, jak dużo podpasek, wkładek i tamponów ląduje na wysypiskach każdego roku i nie chcę do tego dorzucać swoich produktów. Co więcej, wciąż próbuję, na razie nieskutecznie, zakolegować się z moim kubeczkiem menstruacyjnym i zanim mi się to uda, chciałabym korzystać z produktów lepszych dla mojego ciała i naszej planety.

Pssst… jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak być bardziej less waste podczas okresu, przeczytaj ten artykuł: jak być eko podczas okresu?

Dlatego, kiedy koleżanka wspomniała mi o marce Your Kaya (która wtedy jeszcze nie podbiła całego Instagrama), byłam szczerze zaciekawiona. Dzięki rabatowi, który otrzymałam od Grażki (to ona poleciła mi tę markę), miałam okazję testować tampony Your Kaya podczas moich ostatnich dwóch okresów. Na nich bazuję moją dzisiejszą recenzję.

Łapcie kod na 20% zniżki na pierwsze zakupy w Your Kaya: 09989

Kilka słów o Your Kaya

Your Kaya sprzedaje ekologiczne podpaski, podpaski na noc, tampony, wkładki, kubeczki menstruacyjne i płyn do higieny intymnej. Na ich stronie znajdziemy informację, że skład tamponów, wkładek i podpasek to 100% organicznej bawełny, a owijki wkładek i podpasek są w pełni biodegradowalne. Płyn do higieny intymnej znajduje się w butelce z „bioplastiku” z trzciny cukrowej, której produkcja pozostawia ujemny ślad węglowy.

To aż brzmi niewiarygodnie. Jeśli coś jest aż tak super dla środowiska, plus nie jest w turbowygórowanych cenach… coś musi być nie tak, prawda?

Myślałam tak samo, dlatego chciałam je sprawdzić na sobie.

Your Kaya daje Ci możliwość skomponowania własnego pudełka, w którym znajduje się 20 tamponów w rozmiarze, który wybierzesz (mini, regular, super). To opcja szczególnie wygodna dla osób, które mają zróżnicowaną obfitość okresu.

Moje przeżycia

Zamówiłam dwie paczki tamponów Super, bo moje okresy są zazwyczaj obfite i średnie tampony (np. żółte o.b.) rzadko dają radę. Trafiłam również na okres (hehe) darmowej wysyłki, więc po zniżce za 2 pudełka po 20 tamponów zapłaciłam 28 z, tj. 1,42 zł za sztukę (dla porównania, przy zakupie opakownia o.b. w Rossmannie z 16 tamponami, za sztukę zapłacisz 1,64 zł). Co więcej, wybrałam opcję zakupu jednorazowego, który jest trochę droższy, niż oferowana przez Your Kaya subskrypcja.

Zamówienie złożyłam w poniedziałek o 9:51, a dotarło do mnie o 17:40 we wtorek. Oznacza to, że (dopóki nie ma po drodze weekendu), możesz zamówić swoje okresowe produkty 50h przed miesiączką i wciąż cieszyć się ekologicznym zabezpieczeniem w tych wymagających dla organizmu momentach.

W paczce otrzymałam przepiękne graficznie, minimalistyczne pudełka tamponów, spersonalizowaną kartkę i krówki(!), wszystko zabezpieczone przez nietoksyczny, rozpuszczalny w wodzie skropak…wszystko bez użycia plastiku!

Mówiąc krótko… no mucha nie siada.

A jak z wygodą i użytkowaniem? Moja wewnętrzna królowa dramy bardzo chciałaby tu wrzucić jakieś “ale”… ale nie mam się do czego przyczepić. Tampony noszą się super, rozmiar przeze mnie zamówiony spełniał moje oczekiwania – nie latałam do łazienki co pół godziny sprawdzając, czy już muszę wymienić. Osobiście nie widzę żadnej różnicy w użytkowaniu w porównaniu z markami, z których korzystałam wcześniej… poza brakiem wewnętrznych wyrzutów, że niszczę planetę – te zniknęły bezpowrotnie!

Jeśli dotychczas nie wyraziłam się wystarczająco jasno, tampony Your Kaya oceniam 10/10. Szczerze cieszę się, że mogę wybierać produkty lepsze dla środowiska, które wciąż są w moich granicach komfortu (a, umówmy się, podczas okresu nikt nie chce sobie go zabierać). Więc, jeśli możesz sobie na to pozwolić, koniecznie wypróbuj produkty Your Kaya (korzystając z kodu 09989 uzyskasz 20% na pierwsze zakupy). Ja sama jestem ciekawa płynu do higieny intymnej, a może nawet przetestuję kubeczek? Zobaczymy!

Jakie są Wasze doświadczenia? 

Zdjęcie w nagłówku: www.freepik.com

Asia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prezentownik #lesswaste

Święta zbliżają się wielkimi krokami! Zastanawiacie się jak pogodzić less waste i świąteczną euforię? Przychodzimy z pomocą, przygotowałyśmy prezentownik less waste, z którego możecie korzystać, przygotowując prezenty dla najbliższych.

CZYTAJ WIĘCEJ »