blog

Niezbędnik Less Waste

Czy Wam tak samo, jak mi trudno się czasem do czegokolwiek zabrać?

Powtarzacie sobie ciągle, że już od poniedziałku na pewno zacznę ćwiczyć albo przestanę jeść słodycze, aż tu nagle nadchodzi poniedziałek i zapominamy o tym, co sobie obiecaliśmy w poprzednim tygodniu. Podobnie bywa z dbaniem o otaczające nas środowisko. Przygotowałam parę wskazówek, które sama małymi kroczkami wprowadziłam do swojego życia. Mam nadzieję, że nie będziecie odkładać tego na później i wesprzecie mnie i Natalię w byciu less waste 🙂

1)Własna torba na zakupy

Chyba nikomu nie muszę wspominać o tym, że własna torba na zakupy to już teraz staje się na nowo powszechną sprawą. Tutaj można brać przykład jeszcze z naszych babć, dla których codziennością było pakowanie zakupów z warzywniaka w „siateczkowe” torby. Takie torby mogą być nie tylko stylowe, ale też na pewno pozytywniej wpłyną na środowisko, niż foliowe.

2)Metalowa rurka

Już pewnie wiele z Was słyszało o tym, że plastikowe rurki są złe. Jestem tego zdania, że jak zdarzy się, że już dostaniemy napój z plastikową rurką, to już nic nie zmienimy, wyrzucając ją od razu do śmietnika. Jednak warto mieć zawsze swoją metalową lub inna wielorazową rurkę i ją wykorzystywać.  Zawsze można też uprzedzić barmana, żeby stworzył drinka bez dokładania rurki 🙂

3)Wielorazowy kubek

Od kiedy dostałam od przyjaciółki wielorazowy, składany kubek to nie muszę się przejmować tym, że nie zmieści mi się do mojej małej torebki. Uwielbiam pić kawę i wcześniej na potęgę kupowałam ją na wynos w różnych sieciówkach, a to wiązało się z tym, że musiałam nałożyć plastikową pokrywkę. Mimo że uwielbiam smak i zapach kawy, to biegnąc w pośpiechu na uczelnie, nie chciałam go na swoich ubraniach 🙂 Teraz moim wybawcą jest mój wielorazowy kubek. Dużym plusem jest teraz to, że w wielu miejscach mam nawet zniżkę na kawę ze swoim kubkiem! Czy ktoś z Was już spotkał takie miejsce? 🙂

4)Bambusowa szczoteczka do zębów

Używam bambusową szczoteczkę jakoś od półtora roku i mogę z czystym sumieniem ją polecić. Bez problemu możecie wybrać rodzaj włosia odpowiedni do Waszych zębów. W 100% biodegradowalne więc nie musimy (bo mam nadzieję, że już w najbliższym czasie taką zakupicie, jak jeszcze nie macie 🙂 ) się martwić, że któraś z naszych szczoteczek będzie pływać na drugim krańcu globu.

5)Filtrująca butelka/dzbanek

Można pić wodę z kranu, ale mi osobiście jeszcze trudno się do tego przekonać. Też ciągle się uczę jak być less waste 😉 Mam swoją butelkę filtrującą, ale równie często przelewam przefiltrowaną wodę do swojego bidonu. Jednak uważam, że idealnym rozwiązaniem na dłuższe wyjście jest butelka z filtrem, gdyż masz dostęp do wody w każdej chwili.

To tylko parę rzeczy, które mogą przydać się osobie rozpoczynającej swoją przygodę z Less Waste. Podzielcie się z nami, co sądzicie o tym zestawie? Może coś warto dodać?

Melania

Zdjęcie w nagłówku: www.freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prezentownik #lesswaste

Święta zbliżają się wielkimi krokami! Zastanawiacie się jak pogodzić less waste i świąteczną euforię? Przychodzimy z pomocą, przygotowałyśmy prezentownik less waste, z którego możecie korzystać, przygotowując prezenty dla najbliższych.

CZYTAJ WIĘCEJ »