blog

Podziel się jedzeniem!

Czy w dzisiejszych czasach, aby uratować żywność wystarczy pobrać aplikację? W pewnym sensie tak 😉 Mamy XXI wiek, dlatego w cyklu małych kroczków o ratowaniu żywności nie mogło zabraknąć cyfrowych rozwiązań 😊

Przeciwdziałać marnowaniu żywności można na wiele sposobów. Najlepiej zacząć od początku tego procesu, czyli kupować mniej w sklepach. Kolejnym krokiem jest zjedzenie, przerobienie, zamrożenie kupionej żywności.

Poniżej znajdziesz rozwiązania, które możesz wykorzystać, kiedy ugotujesz za dużo i chcesz podzielić się z innymi. Możesz także zostać super bohaterem i uratować żywność przygotowaną przez innych 😉

Aplikacje, które warto znać

Foodsharing

To lodówki społeczne (jadłodzielnie) rozmieszczone w całym Wrocławiu. W tym wypadku nie potrzeba aplikacji, wystarczy podejść i zostawić w nich nadmiar przygotowanego jedzenia.

Mapa lodówek we Wrocławiu

Foodsi

W Foodsi znajdziesz wybrane posiłki z różnych restauracji czy piekarni minimum 50% taniej. Aplikacja działa we Wrocławiu i innych większych miastach Polski.

Olio

Dzięki tej aplikacji możesz oddać jedzenie lub przedmioty domowego użytku osobom ze swojej okolicy.

Toogoodtogo

W tej aplikacji znajdziesz paczki – niespodzianki od lokalnych sklepów i restauracji.

Pamiętaj, jeżeli prowadzisz restauracje lub organizujesz wydarzenie, po którym może zostać dużo jedzenia, wtedy również warto skorzystać z powyższych rozwiązań. Żadne jedzenie nie powinno się zmarnować!

Znasz te aplikacje lub podobne rozwiązania do walki z marnowaniem żywności?

Zdjęcie w nagłówku: www.freepik.com

Natalia

Jedna odpowiedź do “Podziel się jedzeniem!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prezentownik #lesswaste

Święta zbliżają się wielkimi krokami! Zastanawiacie się jak pogodzić less waste i świąteczną euforię? Przychodzimy z pomocą, przygotowałyśmy prezentownik less waste, z którego możecie korzystać, przygotowując prezenty dla najbliższych.

CZYTAJ WIĘCEJ »