blog

#2 – Dlaczego marnujemy żywność?

Tematem głównym odcinka jest marnowanie żywności. Problem ten jest codziennością gospodarstw domowych w Polsce, a my omawiamy przyczyny marnowania jedzenia, jakie są statystyki oraz jakie działania można wprowadzić, by temu zapobiec.

Ten odcinek zaczynamy od klimatu świątecznego, opowiadamy trochę o naszych przygotowaniach i o tym czy w święta da się być less waste.

Temat główny odcinka to marnowanie żywności, które w Polsce jest istotnym problemem. Rocznie wyrzucamy 1,3 miliarda ton jedzenia. Nasze dyskusje opieramy na badaniach przeprowadzonych przez Banki Żywności, powołujac się na raport”Banki Żywności – nie marnuj jedzenia 2019„.

| temat główny zaczyna się: 00:10:30 |

Każdy z odcinków znajdziesz na naszym kanale Youtube i popularnych platformach z podcastami. Jeżeli spodobało Ci się co robimy, to subskrybuj nasz kanał, żeby dostawać powiadomienie o kolejnych odcinkach 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prezentownik #lesswaste

Święta zbliżają się wielkimi krokami! Zastanawiacie się jak pogodzić less waste i świąteczną euforię? Przychodzimy z pomocą, przygotowałyśmy prezentownik less waste, z którego możecie korzystać, przygotowując prezenty dla najbliższych.

CZYTAJ WIĘCEJ »