blog

#7 – Klimat się zmienia, a biznes?

Dlaczego klimat stanowi największe wyzwanie dla biznesu i czy  przedsiębiorcy są gotowi na zmiany? W tym odcinku wspólnie z ekspertem  Panią dr hab. Bożeną Ryszawską, profesor UE we Wrocławiu omawiamy wpływ  zmian klimatu na współczesną gospodarkę.  

W #7 odcinku dowiecie się:

  • Dlaczego klimat stanowi największe ryzyko dla biznesu?
  • Jak biznes powinien reagować na zmianę klimatu i czy jest na to gotowy?
  • Jakie rozwiązania wprowadzają nowoczesne firmy?
  • Jakie mogą być konsekwencje niedostosowania się do zachodzących zmian?
  • Czy uczelnia ekonomiczna jest gotowa na zmiany?

Pani Profesor Bożena Ryszawska to osoba niezmiernie inspirująca, angażująca się w wiele inicjatyw dotyczących środowiska i związana z tematyką less waste od wielu lat. Jej prace naukowe skupiają się wokół problemów zielonej gospodarki, zrównoważonego rozwoju, zmian klimatu i transformacji energetycznej oraz zielonych finansów.

My miałyśmy przyjemność porozmawiać o sytuacji biznesu w obliczu zmian klimatycznych, a także o potrzebie zaangażowania środowiska uczelnianego w kształtowanie postaw młodych ludzi, jako przyszłych pracowników. Ten wywiad to dawka wiedzy i wiele inspiracji – zapraszamy do słuchania!

Notatki do odcinka:

Każdy z odcinków znajdziesz na naszym kanale Youtube i popularnych platformach z podcastami. Jeżeli spodobało Ci się co robimy, to subskrybuj nasz kanał, żeby dostawać powiadomienia o kolejnych odcinkach. 

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prezentownik #lesswaste

Święta zbliżają się wielkimi krokami! Zastanawiacie się jak pogodzić less waste i świąteczną euforię? Przychodzimy z pomocą, przygotowałyśmy prezentownik less waste, z którego możecie korzystać, przygotowując prezenty dla najbliższych.

CZYTAJ WIĘCEJ »