blog

Prezentownik #lesswaste

Święta zbliżają się wielkimi krokami! Zastanawiacie się jak pogodzić less waste i świąteczną euforię? Przychodzimy z pomocą, przygotowałyśmy prezentownik less waste, z którego możecie korzystać, przygotowując prezenty dla najbliższych.

Święta to trudny okres, jeżeli chodzi o less waste, ponieważ okazje, wyprzedaże i promocje atakują nas z każdej strony. Do tego dochodzi chęć zrobienia miłej niespodzianki naszym najbliższym i przyjaciołom. Przygotowałyśmy kilka wskazówek, z których możecie skorzystać, szykując tegoroczną listę prezentów. Znajdziecie tu także kilka pomysłów osób z naszej grupy 😊

Zrób to sam

Po pierwsze, zastanów się, czy jest coś, co możesz przygotować sam. W Internecie znajdziecie mnóstwo inspiracji, aby przygotować coś samemu. Na początek coś łatwego i efektownego, czyli smakołyki. Możecie coś upiec i ładnie to zapakować.

Kolejnym pomysłem są własnoręcznie robione kosmetyki jak krem czy mydło. Możecie samodzielne zrobić świecę sojową lub woskowijkę. Takie prezenty wymagają więcej pracy, ale na pewno wszystkich zaskoczycie!

Zapytaj czego potrzebują Twoi najbliżsi

Nietrafione prezenty, które potem kurzą się w szafie, to zmora każdego z nas. Czasami dokładnie wiem, co sprezentować mojej rodzinie, a często nie mam pojęcia. Od kilku lat szykuje listę pomysłów/inspiracji dla mojej rodziny oraz podpytuje ich, czego potrzebują i co chcieliby dostać. Muszę przyznać, że taka pomoc bardzo ułatwia wybór. 

Wspomnienia to najpiękniejszy prezent

Moim zdaniem święta to idealny moment, aby zafundować bliskim niematerialny prezent, czyli kupon na coś, czego zawsze chcieli spróbować. To też dobry moment, aby kupić bilet na ciekawą sztukę w teatrze lub zapisać się na ciekawy kurs.

  • Bilet do teatru
  • Kurs tańca
  • Skok na bungee
  • Wyścig na torze wyścigowym
  • Voucher na Tatuaż np. Color of Abosolute
  • Dostęp do platformy on-line np. z kursami tańca (vda.dance)

Kupuj z głową

Jeżeli już wiecie, czego potrzebują Wasi bliscy i chcecie, kupić coś nowego to zachęcam do wspierania lokalnych firm, szczególnie w tych trudnych dla nich czasach. Przygotowałyśmy listę kilku firm, które gorąco polecamy. 

Jeżeli szukacie czegoś innego lub chcecie poznać więcej twórców działających w nurcie less waste/zero waste to koniecznie zajrzyjcie do pierwszego katalogu twórców zero waste – ekometa. Znajdziecie tam prawdziwe perełki 🙂

Tu znajdziecie jeszcze więcej polskich firm, działających w nurcie zero waste!

Melania w koszulce od Mercy Apparel z naszym logo

Tutaj znajdziecie listę lokalnych firm prosto z Wrocławia.

Mam nadzieję, że znaleźliście tu coś dla siebie i swoich bliskich:) Dajcie znać, który pomysł najbardziej przypadł Wam do gustu!

Natalia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prezentownik #lesswaste

Święta zbliżają się wielkimi krokami! Zastanawiacie się jak pogodzić less waste i świąteczną euforię? Przychodzimy z pomocą, przygotowałyśmy prezentownik less waste, z którego możecie korzystać, przygotowując prezenty dla najbliższych.

CZYTAJ WIĘCEJ »