blog

Segreguj śmieci

Tym razem zachęcam do czegoś, co może wydawać się bardzo łatwe i dla większości oczywiste, więc potraktujmy to, jak przypomnienie 😊 Jak właściwie segregować odpady?

Liczę na to, że z większość z Was już to robi, bo to bardzo proste, w niczym nie przeszkadza, a pojemniki na różne odpady znajdziemy już praktycznie wszędzie.

Niektóre odpady są problematyczne, dlatego zachęcam, żeby zajrzeć do artykułów, w których rozpisałam co wyrzucać, do którego pojemnika 😉

Czy trzeba myć opakowania przed wyrzuceniem?
Opakowania po żywności i napojach, opróżniamy, nie wyrzucajmy opakowań z resztkami żywności i najczęściej nie musimy ich myć. Zależy to od wytycznych w poszczególnych gminach. Pamiętajmy jednak, że mycie opakowań powoduje zwiększone zużycie wody.

Czy należy ściągać etykiety?
Nie powinno się usuwać etykiet, jeśli wymaga to użycia wody.
Jeśli na etykiecie znajduje się informacja, że etykieta wykonana jest z folii termokurczliwej (PVC), należy ją zdjąć. Zdjęta folia PVC nie nadaje się do recyclingu, należy ją wrzucić do śmieci zmieszanych.

Natalia

Zdjęcie nagłówka: freepik – www.freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prezentownik #lesswaste

Święta zbliżają się wielkimi krokami! Zastanawiacie się jak pogodzić less waste i świąteczną euforię? Przychodzimy z pomocą, przygotowałyśmy prezentownik less waste, z którego możecie korzystać, przygotowując prezenty dla najbliższych.

CZYTAJ WIĘCEJ »