blog

Waciki do demakijażu – zrób je sama!

Tym wpisem rozpoczynamy wprowadzanie małych zmian w naszych łazienkach. To miejsce, w którym wytwarzamy ogromne ilości jednorazowych, plastikowych śmieci.
Zastanawiałyście się kiedyś, ile płatków kosmetycznych zużywamy rocznie? Ja też nie, ale postanowiłam to policzyć. Okazuje się, wyrzucamy ich naprawdę dużo.

Zakładając, że dziennie zużywamy 2 waciki, rocznie wychodzi ich aż 730! Jak długo używamy jednego wacika? Może 30 sekund, a być może nawet nie, po tym czasie ląduję w koszu i rozkłada się znacznie, znacznie dłużej…

Pierwszą zmianą, którą Wam proponuję, jest zamiana jednorazowych wacików na materiałowe, które posłużą znacznie dłużej. Owszem, możecie kupić je w sklepie, ale myślę, że zrobienie własnych, też jest świetną opcją i jest naprawdę proste.
Potrzebujecie jedynie starej bawełnianej koszulki, ręcznika, albo szlafroka. Wystarczy wyciąć owalne kształty i obszyć rogi (albo nawet nie 😉).

Do tej pory, moje waciki wrzucałam po prostu do pralki i prałam jak wszystko inne. Jednak znalazłam informację, że pranie ich detergentami może spowodować alergię. Dlatego zaleca się wypranie lub wygotowanie ich z wykorzystaniem naturalnego mydła.

Możecie używać ich wielokrotnie i zrobić różne rodzaje, mięciutkie do zmywania makijażu oczu lub bardziej szorstkie do peelingu twarzy.
Drobna zmiana, a dzięki niej zaoszczędzicie pieniądze, przestaniecie wyrzucać jednorazowe śmieci i jeszcze wykorzystacie stare ubranie, które już nie nadaje się do noszenia – same plusy 😊 

Natalia

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]

6 odpowiedzi do “Waciki do demakijażu – zrób je sama!”

  1. Super wpis!ja już mam na razie jeden wacik wielorazowy ale muszę uzbroić się w większą liczbę żeby schodzić z tych jednorazowych! Pozdrawiam

  2. Ja od pewnego czasu nie używam wacików w ogóle! Zamiast nich używam najzwyczajniej w świecie rąk. Dodatkowo oprócz zmniejszenia ilości odpadów zauważyłam, że moja skóra zachowuje się lepiej niż dotychczas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prezentownik #lesswaste

Święta zbliżają się wielkimi krokami! Zastanawiacie się jak pogodzić less waste i świąteczną euforię? Przychodzimy z pomocą, przygotowałyśmy prezentownik less waste, z którego możecie korzystać, przygotowując prezenty dla najbliższych.

CZYTAJ WIĘCEJ »