blog

Wielorazowe worki na warzywa i owoce

Wiecie, co jest zupełnie niepotrzebne? Pakowanie pojedynczych owoców i warzyw do foliowych reklamówek – zrywek.

Mam nadzieję, że nikt z Was nie robi takich zakupów jak „kolekcjonerzy foliówek” i pojedyncze owoce czy warzywa kupujecie luzem lub do własnych worków na warzywa.

Jednak, jeżeli zdarza się Wam pakować owoce i warzywa do foliowych reklamówek, to gorąco zachęcam do zastanowienia się, czy to naprawdę jest potrzebne i czy naprawdę nie możecie kupić tego jednego jabłka bez kolejnej plastikowej torby.

Tematem dzisiejszej wskazówki jest własny woreczek na warzywa, którego możecie używać wielokrotnie. Możecie go uszyć, kupić lub znaleźć gdzieś w domu . 😉 To jest świetny patent, szczególnie kiedy kupujecie większą ilość owoców lub warzyw.

Dla mnie takie woreczki ze starych zasłon uszyła babcia 🙂

Jednak mam dla Was jeszcze kilka podpowiedzi, co można zmienić. Na przykład, kiedy zdarzą się Wam spontaniczne zakupy i nie będziecie mieć przy sobie wielorazowego woreczka na warzywa.

  • Owoce i warzywa kupuj luzem
  • W ostateczności zapakuj wszystko do jednej reklamówki
  • Pamiętaj, żeby mieć przy sobie awaryjną torbę na zakupy
  • Staraj się nie wybierać produktów pakowanych w foliowe opakowania (wiem, że w niektórych marketach jest to spore wyzwanie…)
  • No i przede wszystkim nie pakuj każdego owocka do osobnej zrywki.

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]

Jedna odpowiedź do “Wielorazowe worki na warzywa i owoce”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prezentownik #lesswaste

Święta zbliżają się wielkimi krokami! Zastanawiacie się jak pogodzić less waste i świąteczną euforię? Przychodzimy z pomocą, przygotowałyśmy prezentownik less waste, z którego możecie korzystać, przygotowując prezenty dla najbliższych.

CZYTAJ WIĘCEJ »