blog

Wybieraj sypaną herbatę

kubek z herbata

Zastanawiacie się jak ograniczać plastik, którego używacie, a czy pomyśleliście kiedyś o tym, jak ograniczać plastik, który spożywacie? Niestety, nawet podczas picia herbaty niepostrzeżenie dostaje się on do naszego organizmu.


Niedawno w podcaście rozmawiałyśmy o tym, dlaczego zalewa nas plastik. Temat jest o tyle skomplikowany i istotny, że znajduje się on naprawdę wszędzie, w jedzeniu, napojach, a nawet we wspomnianych torebkach herbaty.

W przeprowadzonych badaniach okazało się, że ok. 96% torebek zawiera polipropylen — substancję używaną do uszczelniania i utrzymania kształtu.
Według artykułu National Geographic pojedyncza torebka na herbatę podczas parzenia uwalnia do wody około 11,6 miliarda cząsteczek mikroplastiku i 3,1 miliarda nanoplastiku. Jest to znacznie wyższy poziom niż w innych produktach spożywczych.

Na ten moment nie wiadomo, jak plastik wpływa na działanie organizmu. Jednak dla mnie nawet bez wyników takich badań, przerażający jest sam fakt tego, jak nieświadomie „zajadam się” cząsteczkami plastiku.

Zastanów się, częściej pijesz herbatę sypaną, czy w torebce?

Ja piję jej bardzo dużo, dlatego postanowiłam zamienić herbatę w torebkach, na sypaną i Wam polecam to samo 😊

Oczywiście, herbata na pewno nie jest jedynym produktem, w którym znajduje się mikro plastik, jednak według mnie warto starać się ograniczać go tam, gdzie to możliwe. Ja piję herbatę litrami, więc to na pewno będzie mała-duża zmiana.

Natalia

 Na podstawie: https://www.national-geographic.pl/nauka/torebki-od-herbaty-uwalniaja-miliony-mikroczasteczek-plastiku-do-napoju

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prezentownik #lesswaste

Święta zbliżają się wielkimi krokami! Zastanawiacie się jak pogodzić less waste i świąteczną euforię? Przychodzimy z pomocą, przygotowałyśmy prezentownik less waste, z którego możecie korzystać, przygotowując prezenty dla najbliższych.

CZYTAJ WIĘCEJ »