blog

Wybieraj wielorazowe produkty

Większość produktów jednorazowych możemy zastąpić wielorazowymi. Dzięki temu produkujemy znacznie mniej śmieci i często wydajemy mniej pieniędzy, ponieważ nie musimy kupować nowych produktów.

Wielorazowe zamienniki

Jedną z podstawowych zasad zero waste jest z ang. reuse, co oznacza – wykorzystuj ponownie. Dotyczy to praktycznie każdego aspektu naszej codzienności. O możliwych wielorazowych rozwiązaniach pisałyśmy już całkiem dużo. Jednak przypomnę, co warto wymienić i o czym pamiętać.

Oczywiście to tylko kilka możliwości. Oprócz produktów wielorazowego użytku istnieje szereg sposobów na wykorzystanie tego, co już mamy. Postanowiłam podzielić się z Wami kilkoma pomysłami, na tapetę wzięłam słoiki.

Słoik to także wielorazowy produkt

Słoiki są bardzo uniwersalnym przedmiotem, który w łatwy sposób można wykorzystać na wiele sposobów. Po pierwsze coś, co mam nadzieje zna każdy, robiąc własne przetwory, wykorzystaj słoiki i butelki po innych produktach. Słoiki bardzo dobrze sprawdzają się jako opakowanie np. na makaron i kasze.

Kolejnym sposobem jest zrobienie z nich ładnego pojemnika na przedmioty codziennego użytku np. pędzle do makijażu. Najlepsze jest to, że nie trzeba w to wkładać dużo pracy. Użyłam jedynie starej wstążeczki do przewiązania słoika i gotowe!

Słoiki często używane są jako osłonki do świeczek czy doniczki do kwiatów. Możecie w nich przygotować fajny deserek, szczególnie kiedy zostanie Wam mały słoiczek po jogurcie.

Moim sposobem jest trzymanie w nich wysuszonych ziół. W słoiku po kawie trzymam wysuszoną miętę, z której robię herbatkę.

To tylko kilka pomysłów, dajcie znać jak wykorzystujecie stare słoiki 😊

Natalia

Zdjęcie w nagłówku: www.freepik.com

Małe kroczki do wprowadzenia od zaraz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prezentownik #lesswaste

Święta zbliżają się wielkimi krokami! Zastanawiacie się jak pogodzić less waste i świąteczną euforię? Przychodzimy z pomocą, przygotowałyśmy prezentownik less waste, z którego możecie korzystać, przygotowując prezenty dla najbliższych.

CZYTAJ WIĘCEJ »