blog

Zrób listę zakupów

Czy zdarzyło się Wam wyrzucić jedzenie do kosza? Istnieje duża szansa, że tak. Według danych Eurostat, w Polsce wyrzuca się 9 mln ton jedzenia. Jako konsumenci odpowiadamy aż za 53% marnowanej żywności.

Powodów wyrzucania jedzenia na pewno zbierze się mnóstwo. Jednak jedną z przyczyn, na której chciałabym się dziś skupić, są po prostu nieprzemyślane zakupy.

Dlatego zachęcam Was do przygotowania się do zakupów, czyli zrobienia listy zakupów, kiedy wybieracie się do sklepu. Zastanówcie się, co musicie kupić, sprawdźcie, czy to macie i zapiszcie.

Takie przygotowanie nie wymaga dużo pracy, a pomoże Wam kontrolować ilość kupowanych produktów i jednocześnie zmniejszyć ilość marnowanego jedzenia. Lista zakupów daje jeszcze jedną korzyść, na pewno nie zapomnicie, po co przyszliście do sklepu 😉

Frame photo created by valeria_aksakova – www.freepik.com

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]

Natalia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prezentownik #lesswaste

Święta zbliżają się wielkimi krokami! Zastanawiacie się jak pogodzić less waste i świąteczną euforię? Przychodzimy z pomocą, przygotowałyśmy prezentownik less waste, z którego możecie korzystać, przygotowując prezenty dla najbliższych.

CZYTAJ WIĘCEJ »